MEES RÄÄGIB

MEES RÄÄGIB

MEES RÄÄGIB!

Naised on eluõied, kes kannavad endas eluõietolmu, millest sünnivad meie armastuseviljad – lapsed.

Minu elus on kaks väga olulist naist: Preili Esimene ja preili Teine. Teineteist nad ei tunne. Ega ei soovikski, et tunneksid. Aga mõlemal on väga tähtis roll kanda.
Preili Esimene peab aru saama minust hingeliselt ja mõistma mind, sõnagi lausumata. Ette arvama minu tegevusi, vahel ka abistama, kui peaksin libastuma sel raskel teel
Preili Teine aga see – eest peab olema iseseisev, aru saama, mis ta ise teeb ning rasketel hetkedel olema toeks minule, kui ma vajan teda. Samas tema vajab ka mind. Tunded on vastastikused.
Õhku jääb küsimus: Kumb on kumb?

Tarbatu

 

Ideaalne naine – tark, sõbralik, ilus, abivalmis, energiline, hea huumorisoonega, rõõmus, heatahtlik, lahke, ei pahanda, mehest väiksem, oskab tantsida, peab oskama süüa teha, hea koduperenaine, pikkade juustega.
Ideaalne naine on meeldivalt ilus ja üsna tark.
Ideaalne naine koristab, peseb nõusid ja armastab mind.

TÜRKA lasterühm Tulevased Tudengid

 

Emmed on naised ja tüdrukud on ka naised. Ema on väga ilus ja tark. Kui emme töölt koju jõuab, siis läheb tuju alati heaks, sest ta on nagu päike ja on mulle väga kallis.

Tartu Annelinna Gümnaasiumi 2c poisid

 

Tants oma erinevates vormides on inimestega kaasas käinud vist juba hallidest aegadest alates. Eks väga paljudel juhtudel üritati (ja üritatakse) tantsu kaudu vastassugupoolele muljet avaldada. Tants koos oma armsa partneriga on sootuks midagi muud, kui niisama üksi murul või laval sammude seadmine. Minu arvates algab kõik sellest, kuidas me omavahel kokku sobime, kas meie vahel on seda „tantsukeemiat“- noh nagu päris elus peab partnerite vahel olema see „päris keemia“. Tunnistan rõõmuga, et minul ja minu tantsupartneril on see „tantsukeemia“ olemas…ega me muidu koos ei tantsiks. Tean, et igaühega seda ei adu. Mulle tundub, et partnerid peaksid teineteist ka täiendama- näiteks kui minu partner on tasakaalukas ja rahulik siis mina kipun vahel muusikast ette kiirustama. Hea on, kui üksteist toetatakse ning lohutatakse ja julgustatakse, kui mõni samm viltu läheb või ununeb. Üksteise süüdistamise ja näägutamisega ei jõua kaugele ja usaldus partnerite vahel kaob…siis kaob ka see eriline rõõm ning tunne koostantsimisest. Väljaspool tantsuplatsi on minu partner suurepärane pere-ema oma neljale lapsele, samuti oleme temaga töökaaslased. Kui sa ka igapäevaselt näed ja tunned, kui soe, hooliv ja särav su tantsupartner on siis jääb üle tunnistada, et elu on lill! Jätkuks ainult jalgadesse tantsulusti ja silmadesse sära.

Kolumats

 

Tantsupartner
Nii tore kui nüüd anti meestele võimalus kribada paberile  mõtteid oma tantsupartnerist kui kakukesest. See kakukese ütlus tuli loomulikult tantsupeolt 2014 kui öeldi, et võtke hellalt suure kaarega kinni oma tantsupartnerist. Ma loodan, et keegi ei solvu ja ei tunne ennast puudutatuna. See rohkem selline nunnu väljend. Olen enda tantsukaaslase ja samas ka elukaaslasega tantsinud alles kuus aastat aga tunne on selline, et tantsitud juba terve igavik. Nende kuue aasta jooksul  on  olnud nii higi kui pisaraid aga rohkem ikkagi naeru ja lusti. Kui ei oleks minu „nupsu“ ehk abikaasa teinud ettepanekut tantsima minna siis oleksin väga palju enda elus ilma jäänud.  Kui rääkida ja jutustada nüüd lähemalt oma partnerist nii tantsulaval kui koduseinte vahel siis on selline tunne, et ei ole erilist vahet kus parasjagu oled kas tantsulaval või kodus üks suur juhtimine käib kogu aeg. Ma mõtlen seda heas mõttes. Mina olen sellise suhteliselt pika taibuga. Oi me oleme näinud tantsupõrandal kurja vaeva. Iga natukese aja järelt tuleb selliseid pähkleid, kuhu sa keerad, see samm oli teises suunas, siruta pöida, ära tantsi triikrauaga, vaat ka kus on sinu partner. Seel võib kokku võtta nii nagu on ühe tantsu nimi „Tiri aga Tõmba“. Aga see on nii ainult trennis kui juba esinemine siis läheb täie rauaga. Millegi pärast on tantsupartneril alati õigus aga kui tema teeb midagi valesti oi siis seda õnne ja sära minu silmis, et lõpuks tegi ka kakuke midagi valesti. See on öeldud rohkem arooniaga. Minu kakuke on tähtkujult LÕVI ja selleks ta ka jääb. Ärge siis imestage kes juhib ja juhendab. Olgu juhendab ikka juhendaja aga ega kakuke ei jää palu alla. Tantsupartner on minul üks kõva tegija. Kulutab pastlaid nii naisrühmas kui ka segarühmas ja vahelduseks tegeleb ka rahvariiete ja sellega  kaasaskäivate vidinate meisterdamisega. Kuidas ta küll jõuab?  Muidu selline vahva ja tore tavaline Eesti naine. Koob, küpsetab, keedab. Mis seal ikka, on nii kurbi hetki kui ka rõõmsaid ja toredaid meenutusi. Kui mees ei tee valesid otsuseid, siis naised on head ja armsad. Mehed!!! Hoidke ja hoolitsege oma kakukese eest, siis hoitakse ja hoolitakse ka teist. Naised oh need naised. Selle loo lõpetan ühe vahva  rahvalauluga

„Naise tegemine“.

Teistel meestel kõikel naased,
pole mul vaesel mehel naista!
Võtsin vana kase paku,
tegin naase,vaesekese.
Tõiste naestel kõikel pääd,
pole mu naesel mitte pääd,
võtsin vana kapsapea,
tegin vaesel naesel pää.
pole mu vaese naesel silmi,
tegin naesel silmad…
pole mu naase vaesel suud,
võtsin kirve tegin suu…
pole mu naase vaesel kässa,
võtsin kaksi kase puud…
pole mu naase vaesel nisa,
võtsin kaksi küpse kaali…
pole mu naase vaesel kõhtu,
võtsin vana püksi tükki…
Tule ruttu, lähme lattu,
lähme laudile magama!

 

Oluline naine paneb mehe tahtma olla parem inimene.

 

Meeldiv tantsupartner on minu silmis nägus, viisakas, rõõmsameelne, sale, suitsust loobuv ning oskab tantsusamme paremini kui mina.
Suure lugupidamisega ka kõigi meie kaunite naistantsijate suunas!

 

Minu tantsupartner… minu naine on parim naine terves maailmas. Ta on minu jaoks olemas, kui ma seda vajan. Ta laseb enda jaoks olemas olla kui ta ise seda vajab. Ta hoolib. Ta armastab.

Tantsumõmm

 

 

Midagi nii liikuvat ja raskesti kättesaadavat nagu naine pole olemas.

 

Ja tema silmadesse vaatan ning jalakesed liiguvad.

 

Su silmad on kui juunikuu õhtune leek
Su pilk mind tantsima kutsub
Su naerust tunnen rõõmu ma iga hetk
Mu süda kui mootor nüüd tuksub

Su lõhn on kui meepoti viimane mekk
Su huuled kui maasikad metsas
Su juuksed mu mõtlema panevad, et
Kas oled Sa päris või silmapett?

Avalda arvamust

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: