Treenerivahetuskuu

TRL korraldab kord rahvatantsu hooaja jooksul treenerivahetuskuu, mis toimub põhimõttel, et tantsurühmade trenniajad jäävad samaks aga nende ette astub hoopis teine treener, kes õpetab rühmale mõne uue tantsu või siis viib läbi mõne muu huvitava treeningtunni. Treenerivahetuskuust on oodatud osa võtma kõik Tartumaa tantsurühmad ja juhendajad.

Idee sai teoks 2017. aasta maikuus.  Treenerivahetuskuust on aastate jooksul osa võtnud mitmed juhendajad oma rühmadega.

Miks korraldame treenerivahetuskuud?

Külalistreener on ise väga tore ja arendav olla, see kogemus kisub meid välja mugavustsoonist, kus teame, et oma rühm meid tunneb ja mõistab. Külalistreenerina tunneme suuremat vastutust (nt valime hoolikamalt sõnu ja kasutame õiget tantsuterminoloogiat), mis paneb ka edaspidi oma trennides tehtavat analüüsima ja parandama. Külalistreener olla on hea vaheldus ning ergutab tagasi oma rühma juurde positiivsete emotsioonidega tagasi minema.

Ka rühma jaoks on hariv ja kindlasti distsiplineeriv kogemus kohtuda võõra treeneriga, seda eriti, kui rühm on aastaid sama treeneri käe all harjutanud. Huvitav on olla tunnis, kus tehakse teistmoodi soojendust (kui üldse tehakse?) ning tantsu õpetades märkab treener hoopis teisi nüansse, kui enda õpetaja.

Lisaks võiks ju ideaalis juhtuda nii, et lasterühmade treener külastab mõnda B-rühma, naisrühma juhendaja mõnda C-rühma ja D-rühma treener mõnda noorterühma – ehk hakkab antud liik meeldima ja ühest külastuskorrast saadakse julgus kätt proovida ka rühmaliigiga, mida endal veel ei ole.

Tore oleks, kui Tartumaa rühmad tunneksid teisi maakonnas tegutsevaid õpetajaid paremini. Kindlasti aitavad sellele kaasa meie maakonna peod, aga konkreetse treeneri treeningtunnis viibimine aitab rühmal temaga paremini tutvuda. Nendest kohtumistest võivad sündida rühmade- ja treeneritevahelised sõprussidemed ning sealt edasi juba kahe sõprusrühmade ühised tegemised.

Loodame, et kõigil osalejatel oli meeldejääv tund külalistreeneriga ning ootame uuel aastal kõiki jällegi treenerivahtuskuust osa võtma!

Osalised oma kogemustest…

“Suur aitäh Küllile, kes meie trenni oma särtsu ja huvitavate harjutustega rikastas!”

TTÜ Tartu Kolledži segarühm Vassakule

“Minul, kui peamiselt laste – ja noorte tantsurühmadega töötavale tantsuõpetajale, pakkus kohtumine Upsijatega väga meeldivat olemist ning mõnusat õhtupoolikut seltskonnatantse tantsides. Olen väga rahul võimaluse eest tutvuda Upsijate rühmaga ning loodan jätkuvale koostööle.”

Kerget jalga soovides,
Anita Kreen

“Kaks tundi Kambjas Vikertiimeri juures möödus vahvalt, lustilisel ja tantsuliselt. Oli soe, mõnus ja kodune.”

Kalli Ird

“Oli väga tore kätt proovida esimest aastat tantsivate noortega Tarbatu noorterühmas ja näha siiraid emotsioone, kui midagi välja ei tulnud või mingi tantsuliigutus või -kombinatsioon neile väga meeldis.

Külastasin ka naisrühma Taaratar, kellega oli samuti väga tore. Ma pole ise naisrühma juhendanud ja väga meeldivalt üllatav oli näha, kui ilusad ja graatsilised on naisrühma naised (eriti nende käteliigutused!). Naised võtsid mind hästi vastu. Tegin nendega korraliku soojenduse ning seerjärel kordasime üle kõik sellel hooajal õpitud tantsud.”

Meelika Kaarna

“Võõras treener võõra rühma ees paneb (loodetavasti) mõlemad pooled meeldivalt ebamugavasse olukorda, mis arendab kõiki. Tuulispastlad jäävad ootama järgmist julget.”

Tuulispastel

“Trenn kulges väga meeldivalt, Puhja sain ühe tantsijaga kes samuti liikus Tartust ning seetõttu ei olnud probleeme tantsusaali leidmisega. Mind võeti vastu väga positiivselt ning tund oli täis nalja ja naeru, kuid ka tööd. Õppisime selgeks tantsu “Laiali on” ning kordasime rahvusvaheliseks tantsupäevaks “Oiget ja vasembat”.”

Heleri Huuse

“Toimus vähe teistmoodi trenn, nimelt oli Annelil ainult üks tantsujalg. Sellele vaatamata oli põnev – tegime soojenduse, mitmeid koordinatsiooniharjutusi ja õppisime ka uue tantsu.”

Tantsuselts Toome

“Treenerite vahetamine oli meie rühma jaoks põnev kogemus, mis tõi treeningutesse uut energiat. Saime omal nahal tunda meistriklassi rahvatantsutreeningute juhendamist.”

Taaratar