Treenerivahetuskuu 2018 – registreerimine

Hea Tartumaa tantsutreener!

—-

TRL korraldab järjekordse treenerivahetuskuu!

Treenerivahetuskuu toimub maikuus põhimõttel, et tantsurühmade trenniaeg jääb samaks, aga nende ette astub hoopis teine treener, kes õpetab rühmale mõne uue tantsu või viib läbi hoopis mõne muu huvitava treeningtunni. Treenerivahetuskuu ei tähenda seda, et rühma ees on kuu aega uus treener, vaid et maikuu jooksul võiks iga osalev treener käia ühes trennis, mis talle juhuslikult loositakse (võib ka mitmes, kui soovi on).

Treenerivahetuskuu pole tasustatud ja rühm ise ei pea seda samuti tasustama – Sina käid külalistreenerina ühele rühmale trenni andmas ja mõne teise rühma treener tuleb Sinu rühmale külla. Kõik on võrdne.

Kuidas ja millal täpselt trenn läbi viia, seda saavad külalisjuhendaja ning rühma oma treener omavahel arutada. Kindlasti ootame aga pilte trennist ning väikest tagasisidet rühmalt ning külalistreenerilt, et kuidas läks.

Eelmise treenerivahetuskuu meenutusi saate lugeda-vaadata siit:
https://trltegijad.wordpress.com/2017/07/12/mai-oli-treenerivahetuskuu/ 

Miks osaleda treenerivahetuskuul?

Külalistreener on ise väga tore ja arendav olla, see kogemus kisub meid välja mugavustsoonist, kus teame, et oma rühm meid tunneb ja mõistab. Külalistreenerina tunneme suuremat vastutust (nt valime hoolikamalt sõnu ja kasutame õiget tantsuterminoloogiat), mis paneb ka edaspidi oma trennides tehtavat analüüsima ja parandama. Külalistreener olla on hea vaheldus ning ergutab tagasi oma rühma juurde positiivsete emotsioonidega tagasi minema.

Ka rühma jaoks on hariv ja kindlasti distsiplineeriv kogemus kohtuda võõra treeneriga, seda eriti, kui rühm on aastaid sama treeneri käe all harjutanud. Huvitav on olla tunnis, kus tehakse teistmoodi soojendust (kui üldse tehakse?) ning tantsu õpetades märkab treener hoopis teisi nüansse, kui enda õpetaja.

Lisaks võiks ju ideaalis juhtuda nii, et lasterühmade treener külastab mõnda B-rühma, naisrühma juhendaja mõnda C-rühma ja D-rühma treener mõnda noorterühma – ehk hakkab antud liik meeldima ja ühest külastuskorrast saadakse julgus kätt proovida ka rühmaliigiga, mida endal veel ei ole.

 

Tore oleks, kui Tartumaa rühmad tunneksid teisi maakonnas tegutsevaid õpetajaid paremini. Kindlasti aitavad sellele kaasa meie maakonna peod, aga konkreetse treeneri treeningtunnis viibimine aitab rühmal temaga paremini tutvuda. Nendest kohtumistest võivad sündida rühmade- ja treeneritevahelised sõprussidemed ning sealt edasi juba kahe sõprusrühmade ühised tegemised.

Mis on sellel aastal teisiti?

Sel aastal ei saa juhendaja valida eelistust, mis treenerit ta oma rühma juurde külla ootab. Pärast registreerimise lõppemist jagatakse treenerid rühmade juurde loosiga. Kui on võimalik, arvestame seda, et mis liigi juurde treener ise pigem minna sooviks, kuid soovide täitmine sõltub kõigi osalevate rühmade arvust ja liigist.
NB! Maakonna rühmad on samuti oodatud osalema!

Kuidas osaleda?

Selleks, et ennast ja oma rühma treenerivahetuskuule registreerida, palume täita registreerumisvormi, mis on leitav siit:

https://goo.gl/forms/ST3a7rSc9u5RVZEZ2

Registreerimine on avatud kuni 27. aprillini!

Rohkema info saamiseks palun pöörduda:

Meelika Kaarna

meelikakaarna@gmail.com

tel 58 130 489

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: