Hingepuu 2016

Tartumaa Rahvatantsujuhtide Liit (TRL) valis 2016. aasta suvel toimuva Tartumaa tantsupeo pealavastajaks noore tantsujuhi Karel Vähi. Tantsupeo ideekavandi konkursi võitis Kaisa Johanna Kaldma ja Karel Vähi ühistöö nimega “Hingepuu”.

Avalikule ideekonkursile laekus viis tööd ning neid hindasid TRL-i juhatuse liikmed ning möödunud aasta laulu- ja tantsupeo Tartu linna ja maakonna kuraatorid.

“Võistlustööd olid nii ainult ideest ehk märksõnadest koosnevad kui ka põhjalikumad juba stsenaariumi moodi kirjutised, kus repertuaarisoovitusedki ära toodud,” rääkis laekunud töödest TRL-i esimees Tarmo Lillo. “Oli vaja kõik viis lugu endast läbi lasta ning kujutada ette iga loo puhul selle teostust nii ajas kui ruumis. Just teostatavus, kuid samas ka loo mõte ja võistlustöö autorite põjalikkus idee ja teostuse käsikäes arendamises said valiku puhul määravaks.”

“Hingepuu” idee räägib inimeseks olemise rõõmudest ja muredest, unistustest ning täiuslikkuse poole püüdlemisest. Pealavastaja Karel Vähi sõnutsi püüab ta peoga panna inimesi ümbritsevale rohkem tähelepanu pöörama. “Igapäevaelus kipume unustama, mis väärtus on loodusel – kui palju on sellega seotud elusid, uskumusi, kultuuri – paljud tantsuloojadki on oma loomingus lähtunud looduse mitmekesisusest,” sõnas Vähi. “Iga astutud samm ja tehtud tegu kajastub ju looduses. Tahaksin, et ka minu lapselapsed saaksid osa meie esivanemate pärandist.”

Lisainfo:

Tarmo Lillo
TRL-i juhatuse esimees
telefon: 56 157 994
e-mail: tarmo.lillo@gmail.com

Karel Vähi
Tantsupeo pealavastaja
telefon: 55 648 300
e-mail: karelv2hi@gmail.com