21.juunil 2019 alates 14.00 kuni 21.00 toimub Tartu raekoja platsil suurejooneline Tartu tantsupäev. Raekoja platsile on püstitatud suur tantsulava, millel saavad esineda kõik selleks soovi avaldanud rahvatantsurühmad nii Tartust kui ka Tartumaalt. Tantsulusti jagub terveks päevaks, sest tantsurühmasid on palju.

Tantsupäeva korraldab Tartumaa Rahvatantsujuhtide Liit. TRL on oma 7 tegevusaasta jooksul korraldanud juba 4 suuremat Tartumaa tantsupidu ning ka hulganisti tantsulaagreid. 2014 aastal korraldad TRL just samalaadse tantsupäeva Tartu avalikus ruumis. Kuna 2014 oli suure üldpeo aasta nii nagu ka 2019, siis on TRL otsustanud, et nendel aastatel suurt Tartumaa tantsupidu ei korraldata. Selle asemel kutsutakse rahvatantsijaid suurele tantsupäevale, mis saab juba teist korda toimuma just Tartu laulupeo nädalal.

Tartu tantsupäeva toetavad Tartu linn, Eesti Kultuurkapital, Tartu laulupidu ning loomulikult kõik Tartu ja Tartumaa rahvatantsijad.

Kui Tartu tantsupäev on toredasti õhtusse veerenud, siis kulmineerub kogu tantsupäev vägeva tantsuetendusega „Loodud jääma“, mis toimub Kassitoomel ning algab 21. Juunil 2019 kell 22.00

 

Ootame Sind osalema Tartu tantsupäeval

 

Advertisements