Armsad rahvatantsijad, rahvatantsuõpetajad ja rahvatantsuhuvilised.

Sellel aastal kuulutas Tartumaa Rahvatantsujuhtide Liit koostöös Tartu linnaga välja 2019. aasta Tartu tantsupeo kunstilise lähteidee avaliku konkursi, kuhu laekus üks ideekavand, mis kahjuks ei vastanud etteantud kriteeriumitele ning konkurss kuulutati ebaõnnestunuks. Kuna esitatud töö oli sisult väga kõnetav, otsustas TRL seda siiski kasutada.

Ideekavandi autor ning tulevase etenduse lavastaja on tunnustatud tantsuõpetaja ja -looja Jaanus Randma. Jaanuse loodud stsenaariumi järgi toimub Tartus Kassitoomel e. Toomeorus suur tantsuetendus nimega „Loodud jääma“, mis kätkeb endas Eesti rahvatantsu ajarännakut minevikust tänapäeva.

Kahjuks ei mahu kogu Tartu ja Tartumaa rahvatantsupere Toomeorgu esinema ning Jaanus on teinud ettepanekud oma äranägemise järgi ainult osadele tantsurühmadele selles tantsuetenduses suurel laval esineda. Samas on ka teistel tantsurühmadel, kes kahjuks küll suurele lavale ei pääse, võimalus osa saada sellest tantsuetendusest tantsides Kassitoomet ümbritseval jalgteel. Selleks tuleb juhendajal registreerida oma kollektiiv allpool oleval registreerimislehel.

 

Kuna suurt Tartu tantsupidu, mis haaraks kaasa kogu meie rahvatantsupere, 2019. aastal ei toimu, korraldab TRL 21. juunil 2019. aastal koostöös Tartu linnaga avalikus linnaruumis Tartu tantsupäeva 2019. Tartu tantsupäev 2019 annab võimaluse esineda kõigile soovijatele kollektiivile sobiva kava ja tantsudega ühel või mitmel laval Tartu kesklinnas.

Tartu tantsupäev 2019 on üks paljudest, kuid rahvatantsija jaoks üks olulisem sündmus Tartu Juubelilaulupeo nädala raames. Kogu tantsupäev kulmineerub suurejoonelise tantsuetendusega Kassitoomel. Ootame kõiki rahvatantsurühmade juhendajaid oma kollektiive registreerima Tartu tantsupäev 2019 esinemistele Tartu linnaruumis erinevatel välilavadel. Osalemiseks on tarvis täita allpool asuv sama registreerimisleht.

 

NB! Tantsurühmad, kes juba osalevad tantsuetenduses Kassitoomel, ei saa esineda oma kavadega Tartu linnaruumis olevatel lavadel, sest tantsuetenduse proovid kestavad Kassitoomel terve selle tantsupäeva.

Registreerimislehel saadki valida kas osalemise tantsuetenduses või esinemise vabadel lavadel Tartus. Märkusena anname teada, et kummagi valiku puhul ei ole paaride arv tantsurühmas oluline.

Registreerimisvorm asub SIIN. Registreerumine suletakse 21. oktoobril 2018. aastal.

 

Alati koos Teiega

TRL

Advertisements