Keda koolitusele otsime:
1. Inimest kes on ise rahvatantsurühmas tantsinud.

2. Inimest kes juhendab juba rühma, kuid pole rahvatantsu alast koolitust saanud.

3. Inimest kes soovib hakata Tartumaal tegelema rahvatantsurühma juhendamisega.

Oleme Eesti rahvatantsukaardil üks imeline maakond, kus KÕIK rühmad pääsesid 2017. aasta suvel toimuvale tantsupeole, kuid hetkel, järgmise peo ootuses, pole olukord nii paljulubav.

Selle hooaja seisuga on mitmed tantsurühmad jäänud ilma juhendajata, kuna eelmine juhendaja loobus juhendamisest või võttis pausi küll tervise, ära kolimise või ülekoormuse tõttu. Tegutsevad juhid võtavad jõudumööda nende tööd üle, et säilitada olemasolevat, kuid juurde see siiski rühmi ei too ja eriti nukker seis on põhikooli astme rühmadega. Koolinoorte peole kandideeris näiteks kaks 1.-2. klassi rahvatantsurühma.

Seda pilti nähes on TRL-i juhatus ja Rahvakultuuri Keskuse rahvakultuurispetsilist Astrid Hallik  pöördunud Eesti Rahvatantsu- ja Rahvamuusika Seltsi poole ning koostöös on sündinud koolituskava mis kestab november 2017 – mai 2018. Grupi suurus võiks olla vähemalt 12 inimest.

Kahjuks pole koolitus päris tasuta, seega tuleks arvestada osalustasuga 5-10 EUR/1 kord. TRL võib kirjutada ka arve. Kui projektidest rahastust juurde saame, võib omaosalus väheneda (Selgub jaanuar 2018).

Koolitus toimub 1 x kuus, reede õhtupoolikul kl 16.00-20.00 ja laupäeval kl 10.00-16.00.

Registreerimine 15.11.2017 siinhttps://goo.gl/forms/mnBS4l2QJO9rDsVo1

 

Lisainfo:

Astrid Hallik
Rahvakultuuri Keskuse Tartumaa spetsialist
astrid.hallik@rahvakultuur.ee

Meelika Kaarna
Tartumaa Rahvatantsujuhtide Liit
meelikakaarna@gmail.com

Advertisements