Tartumaa tantsupidu VABA SADA logo.

18.märts 2018 toimub Tartumaa Rahvatantsupidu “VABA SADA” Tartumaa Rahvatantsujuhtide Liit (TRL) kuulutab välja “VABA SADA logo” konkursi. See on Tartumaa ja Tartu linna rahvatantsijate kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Konkursiga soovib TRL leida “VABA SADA” logo. Logo on kavas kasutada tantsupeoga seotud reklaamis (st linnapildis kasutatav välireklaam (plakatid, kuulutused jmt, kus logo peaks olema üheks kujunduselemendiks) ja kõik üritusega seotud teabematerjalid (reklaam internetis, ajalehed, TV, kutsed külalistele, ürituste kava, tänukirjad, meened jmt)).

Tingimused:

  1. Logo peab seonduma Eesti Vabariigiga;
  2. Soovitav on kujunduses kasutada riigi lipu värve;
  3. Logo peab olema kasutatav nii digitaalses meedias kui trükistel;
  4. Logo peab olema kasutatav nii väikses formaadis (kutsed jmt) kui suures formaadis (välireklaam);
  5. Märksõnad kirjatüübile ja graafikale: lihtne, silmatorkav, temaatiline;
  6. Logo peab olema esitatud paberkandjal (käsitsi joonistatud) või GIF/JPG ja PDF formaadis, lisada tuleks idee selgitus. Soovitatav logo vektorkujul;
  7. Töö peab olema originaallooming ja vastama autoriõigustele, tööle tuleb lisada autori kontaktandmed: nimi, telefoninumber ja e-posti aadress;
  8. Logoks valitud töö võetakse kasutusele “VABA SADA” sümboolikana koos kõigi autoriõigustega;
  9. TRL jätab endale õiguse muuta logo kavandit koostöös autoriga.

 

Tööde esitamine:

Tööd tuleb esitada hiljemalt 1.  augustiks 2017. a kella 12.00 elektronpostiga: trl.tegijad@gmail.com. Esitada tuleb logo, lisada idee selgitus ning autori nimi, aadress ja kontaktandmed. Töö esitamisega aktsepteerib autor logokonkursi tingimusi.

 

Parima sümboolika valib välja TRL juhatus koos Tartumaa tantsupidu VABA SADA kunstilise toimkonnaga ning võidutöö autorit premeeritakse 50 eurose preemiaga.

Abiks logo kujundajatele toome siinkohal ära ka tantsupeo idee:

VABA SADA

EELLUGU

Eesti Vabariik, vaba Eesti. Esimest korda, tõeline vabadus, omariiklus, rahvus, 100 aastat tagasi. Eestlust on vaid inimese eluiga. Üks elu. Nad on veel siin, nad on meiega. Meie – eestlased, 100 aastased. Erilised inimesed. Nemad, kes on vanemad kui meie riik. Meil on viimased hetked, et neilt küsida, kuidas see kõik algas? Kuidas sai me riik? Kuidas sündis me olemine? Kuidas see, mis algas kadus ja taas tärkas? Milline on olnud ühe tavalise eestlase elu. Eriline elu, 100 aastane elu. Kuidas nad kasvasid, armastasid, nutsid, põgenesid, õnnestusid ja tantsisid. Kuidas nende elatud elu peegeldub ja põimub tänapäevaga. Tänase Eesti ja tänaste eestlastega.

IDEE

“VABA SADA” tantsupidu vaatab Eestit ja eestlust läbi silmade, mis on kõike näinud. Eesti lugu inimese tunnete ja emotsioonidena. Tantsupidu jutustab meie riigi loo tagurpidi. Tänapäevast algusesse. Rõhutades just algust, mitte seda, mida me igapäevaselt näeme. Otsides sildu toonase ja tänase vahel – noorte ja vanade vahel. Mõtestades hetke, mil meie riik on vanem kui meie inimesed. Kuidas me siiani jõudsime ja kuidas me läheme edasi ühtse rahvana? Kuidas väärtustada minevikku ja luua tulevikku? On väga oluline, et noored hoiaksid meeles meie oma Eesti lugu ja toimuks generatsioonide vaheline suhtlus. Ühiskonna areng on nii kiire, et vanad tunnevad, et ei püsi robotite ja nutindusega kursis. See tekitab veelgi suurema lõhe noorte ja vanade vahel. Vanad räägivad, kuidas „muru oli rohelisem“ ja milliseid õudusi meie minevik endas kätkeb.  Peaksime mäletama kõike – küüditamist ja oma kultuuri mahasurumist, aga me ei tohi sellesse lõksu jääda. Tuleb olla õnnelik, et meil on võimalus elada vabas Eestis. Liikudes looga tänapäevast minevikku mõistavad ja tunnetavad praegused noored, et kunagi olid need 100-aastased ootusi ja unistusi täis noorukid just nagu nemad praegu. Oluline on, et publikule ja tantsijale jääks vaatamata meie traagilisele ajaloole tantsupeost positiivne ja helge emotsioon. Samas peavad noored teadma, milline on olnud Eesti minevik ja pidu peab pakkuma nii naerupahvakuid kui ka pisut pisaraid.

Lisainfo:

Kristel Maruste, kristelker@gmail.com, tel 53 446 142.

Avalda arvamust

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: