Tantsupidu üllatab uuendustega

Täpselt kuu aja pärast, 29. mail, tulevad ligi 1700 Tartumaa rahvatantsijat Raadi mõisaparki, et tantsida üheskoos kasvama Hingepuu. Maakonna tantsupeo ettevalmistused on täies hoos.

Esmaspäeval kell 17.00 kogunevad poolsada tantsuõpetajat Hugo Treffneri Gümnaasiumisse jooniste seminarile, et saada peo lavastajatelt ja korraldajatelt veel viimaseid õpetussõnu. Samuti vaadatakse üheskoos üle tantsujoonised, mida tantsijad platsile joonistama hakkavad.

„Loodame, et igaüks meist tunneb etenduse käigus ära hetki oma elust ja mõtleb tõsiselt elu väärtuste üle järele – mis toob meie ellu rõõmu, mis kurbust – kui palju saame oma elu ise kujundada ja kui palju kordub ajast aega? Milline väärtus on selle kõige sees loodusel ja korduval aastaringil?“ avas pealavastaja, 25-aastane Karel Vähi tantsupeo sisu.

„Peo tarbeks ehitatakse 1700-le pealtvaatajale tribüünid, tänu millele on võimalik tantsijaid koguni kolmest küljest jälgida. Lava kulissideks on butafooriast puutumata puud ja põõsad. Tantsijatel ja pealtvaatajatel on võimalik enne etendusi või etenduste vahel koos perega piknikku pidada loodaval kaubandusalal. Pool tantsude saatemuusikatest on saanud uue kuue ja peo ajal hakkab tantsumustreid taevast filmima droon,“ loetles Tartumaa tantsupeo projektijuht Astrid Hallik asju, mis sel korral teisiti tehakse.

„Oleme ka kava püüdnud üles ehitada nii, et pakuksime nii vaatajale kui ka tantsijale üllatusi. Näiteks võivad seekord kõrvuti tantsima sattuda kõige väiksemad lapsed koos oma ema-isa ja vanavanematega. Samuti tantsivad kõige andekamad noorterühmade tantsijad koos lastega, et anda neile eeskuju,“ lisas Vähi.

Tartumaa 2016. aasta tantsupidu kannab pealkirja “Hingepuu” ning selle ideekavandi ja stsenaariumi autorid on Kaisa Johanna Kaldma ja Karel Vähi. Tantsupeo etendused toimuvad 29. mail 2016 kell 15.00 ja 18.00 Raadi mõisapargis.

Avalda arvamust

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: